Kodu ja Aed

KODULUGU | Kui kohtuvad vana ja uus: hubane perekodu Kassisabas 

Laura Liinat, 30. oktoober 2019 18:08
KÖÖK ON KODU SÜDA: Peale ruumielementide hakkab korteris kohe silma ka vana ümmargune laud, mida eelmised omanikud neile lahkelt pakkusid. Foto: Erki Pärnaku
Liigne kärsitus polegi teinekord halb. See aitab kinnisideest loobuda, kuid mõttesse jääb idee siiski tiirlema. «Kui sa ei otsi midagi, siis sa leiad midagi,» usuvad Sirelpuud. Nagu see peab paika elus, läks sama rada ka nende koduga.

Nagu paljudele paaridele, oli ka Eliisa (32) ja Karl (30) Sirelpuule oma kodu otsimise ajendiks üsna pea saabuv perelisa. Kultuuriinimestena – Karl on kontserdikorraldaja ja Eliisa koreograaf – oli nende valik aga eelarveliselt mõnevõrra piiratud. «Mina olen iseloomult pigem kannatlik ja ratsionaalse mõtlemisega, Eliisa rohkem emotsionaalne ja kärsitu,» ei tee mees saladust. Ta tunnistab, et oli ka momente, kus tundus, et sobivat kohta ei leiagi. Nii keskenduti aktiivsete otsingute asemel lõpuks hoopis lapse sünnile ja abiellumisele.

Ootamatult aga sai paar teada, et neile sobivas asukohas Tallinnas Kassisaba linnajaos vabaneb ühes Pätsiaegses majas peagi korter. «Kui mu ema lapsepõlvesõbranna talle muuseas mainis, et koht jääb tühjaks, lendasime sellele peale nagu šaakalid,» naerab Karl. Paar soovis just sellesse piirkonda kolida, sest see kant on piisavalt lähedal nii tõukerattaga Telliskivis tööl käimiseks kui ka lastele tulevikus jalgsi kooli minekuks. Üks asi viis teiseni ja hakati läbi käima panku, tõestamaks, et vaatamata kultuuritaustale ollakse siiski normaalsed inimesed.

Esimesed muljed
Kolm aastat tagasi korterisse astudes seisid nad silmitsi elamisega, mida polnud tõenäoliselt põhjalikult remonditud 1970. aastatest. Kitsas koridor hargnes kolme tuppa ja selle otsas paiknes köök. Et maja ehitamise ajal, 1930ndatel, polnud sellesse planeeritud dušši, oli eelmine korteri peremees ehitanud selle jaoks kööki üsna käepäraselt tuhaplokkidest kapi. Niisiis saigi Sirelpuude esimeseks väljakutseks kogu planeeringu ümbertegemine. Selleks tuli appi ka Eliisa sisekujundajast sõbranna Margot Laisaar, kes aitas abikaasade Paintis joonistatud kavandid õigetesse mõõtkavadesse ja vormingutesse panna. «Vana puitmaja puhul on ka teatud piirangud, mida on lubatud teha ja mida mitte,» selgitab perenaine. Seetõttu tuli kaasata ka ehitusinsenerid, inspektorid ja teha linnavalitsusele taotlusi muudatuste jaoks.

Samal teemal

23.07.2021
Kasulik abimees sisustajale: tänu ruumiplaneerijale saad oma kodu sisekujunduse lihtsalt paika panna
30.05.2021
Puitdetailid sisekujunduses: tee ise puukäsnast diivanilaud!
08.05.2021
Geniaalsed kardinaraskused hoiavad paigal ka tuulte meelevallas laudlina
28.02.2021
VAHEAEG LÄBI! Lastetoas kord majja: häid nippe, kuidas selle koristamine tegelikult käib!