Aasia laternafestival
Dagmar Reinolt 25. november 2019 13:49
Tallinna Lauluväljakule jõudis sel nädalal 11 suurt ligi 40 tonni kaaluvat merekonteinerit, mis toimetasid siia valgusinstallatsioonid Suurima Aasia laternafestivali tarbeks otse New Yorkist. Valguskujusid panevad järgmise kolme nädala jooksul püsti 16 Hiina käsitöömeistrit.

Aasia laternafestival

Massiivseid terasskulptuure on võimalik näha juba 6. detsembril ja kuni jaanuari lõpuni igal nädalavahetusel. Enam kui 50 riigis rännanud maagiline vaatemäng on inspireeritud loodusest - näha saab siidist loomi kui taimi. Teiste seas püstitatakse lähipäevil lauluväljakule ka massiivne 3,5 meetrit kõrge ja 40 meetrit pikk draakoniskulptuur.

Aasia laternafestival

Festivali korraldaja Jaanus Jegorovi sõnul sobib Aasia laternafestival kõigile: „Pimedal ajal annab valgus inimestele juurde energiat ja tekitab head tuju – juba selle pärast tasub tulla. Lisaks valgusskulptuuridele on festivalil kohal ka Hiina käsitöölised ja näitlejad, kes viivad läbi erinevaid töötube ja teatrietendusi. Kohapeal pakutakse Aasiapärast toitu ja avatud on jõululaat. Seega tegevust jagub igas vanuses külastajatele.“