Nipid

VIDEO | Sügavkülmikus hoitavad tooted pole igavesed! Millal on õige aeg need ära tarvitada? (1)

Coop, Fitlap, Nipiraamat, 25. aprill 2021 06:26
Sügavkülmik aitab toitude säilivusaega oluliselt pikendada, kuid hoolimata sellest tasub sinna asetatud tooted aeg-ajalt kriitilise pilguga üle vaadata. Foto: Dana DeVolk / Unsplash
Toidu raiskamine on ülemaailmne probleem, mis muutub päev-päevalt aktuaalsemaks ka Eestis. Näiteks viskab Eesti keskmine perekond aastas ära ~120 euro väärtuses toitu, lastega pere isegi ~200 euro eest. Kokku raiskavad Eesti pered aastas 63 miljoni euro väärtuses toitu. Üsna hirmuäratavad numbrid, eks?

Me armastame toitu ja võtame seda üsna iseenesestmõistetavana. Elame ühiskonnas, kus toit on igal pool meie ümber ja seda raisates või ära visates ei teki tunnet, et see otsa saab. Tegelikkuses see nii ei ole, sest toitu ära visates raiskame ka muid olulisi ressursse: maad, vett, energiat ning tööjõudu.

Tegelikult on meil kõigil võimalik midagi ära teha, et ära visatava toidu kogust oluliselt vähendada. Coopi, Nipiraamatu ja Fitlapi koostöös valminud videosarjas jagame nippe, kuidas koju ostetud toit püsiks kauem värske ja maitsev ning ükski toiduaine koduköögis ei läheks raisku.

Sügavkülmik aitab toitude säilivusaega oluliselt pikendada, kuid hoolimata sellest tasub sinna asetatud tooted aeg-ajalt kriitilise pilguga üle vaadata. Millise aja jooksul ikkagi tuleks liha/marjad/köögiviljad jms ära tarbida? Kas marjade sügavkülmutamine kahandab nende toiteväärtust? Millise nipi abil tead kindlalt, et on viimane aeg sügavkülmutatud toode toiduks valmistada? Vaata videost!

Samal teemal

28.06.2021
SUVESAAK KÜLMA! Kas enne marjade külmutamist tuleb sügavkülmikut sulatada?
23.11.2020
3 nõuannet, kuidas pühade ajal toitu mitte raisata
22.11.2020
VIDEO | Suurem ostlemine seljataga? Kas panid toidu külmkapis ikka õigesse kohta, et see kauem säiliks?
22.10.2020
VIDEO | Kapid korda! Asjalikud soovitused, miks tasuks iga kuu teha koduse toiduvaru inventuur