Sügavkülmik aitab toitude säilivusaega oluliselt pikendada, kuid hoolimata sellest tasub sinna asetatud tooted aeg-ajalt kriitilise pilguga üle vaadata. Foto: Dana DeVolk / Unsplash
Coop, Fitlap, Nipiraamat 25. aprill 2021 06:26
Toidu raiskamine on ülemaailmne probleem, mis muutub päev-päevalt aktuaalsemaks ka Eestis. Näiteks viskab Eesti keskmine perekond aastas ära ~120 euro väärtuses toitu, lastega pere isegi ~200 euro eest. Kokku raiskavad Eesti pered aastas 63 miljoni euro väärtuses toitu. Üsna hirmuäratavad numbrid, eks?

Me armastame toitu ja võtame seda üsna iseenesestmõistetavana. Elame ühiskonnas, kus toit on igal pool meie ümber ja seda raisates või ära visates ei teki tunnet, et see otsa saab. Tegelikkuses see nii ei ole, sest toitu ära visates raiskame ka muid olulisi ressursse: maad, vett, energiat ning tööjõudu.

Tegelikult on meil kõigil võimalik midagi ära teha, et ära visatava toidu kogust oluliselt vähendada. Coopi, Nipiraamatu ja Fitlapi koostöös valminud videosarjas jagame nippe, kuidas koju ostetud toit püsiks kauem värske ja maitsev ning ükski toiduaine koduköögis ei läheks raisku.

Sügavkülmik aitab toitude säilivusaega oluliselt pikendada, kuid hoolimata sellest tasub sinna asetatud tooted aeg-ajalt kriitilise pilguga üle vaadata. Millise aja jooksul ikkagi tuleks liha/marjad/köögiviljad jms ära tarbida? Kas marjade sügavkülmutamine kahandab nende toiteväärtust? Millise nipi abil tead kindlalt, et on viimane aeg sügavkülmutatud toode toiduks valmistada? Vaata videost!