Kuidas olla nutikas peokorraldaja?Foto: Kaizen Nguyễn / Unsplash
Coop, Fitlap, Nipiraamat 23. juuli 2020 16:06
Toidu raiskamine on ülemaailmne probleem, mis muutub päev-päevalt aktuaalsemaks ka Eestis. Näiteks viskab Eesti keskmine perekond aastas ära ~ 120 euro väärtuses toitu, lastega pere isegi ~ 200 euro eest. Kokku raiskavad Eesti pered aastas 63 miljoni euro väärtuses toitu. Üsna hirmuäratavad numbrid, eks?

Me armastame toitu ja võtame seda üsna iseenesestmõistetavana. Elame ühiskonnas, kus toit on igal pool meie ümber ja seda raisates või ära visates ei teki tunnet, et see otsa saab. Tegelikkuses see nii ei ole, sest toitu ära visates raiskame ka muid olulisi ressursse: maad, vett, energiat ning tööjõudu. 

Tegelikult on meil kõigil võimalik midagi ära teha, et ära visatava toidu kogust oluliselt vähendada. Coopi, Nipiraamatu ja Fitlapi koostöös on valminud videosari, kus anname nippe, kuidas koju ostetud toit püsiks kauem värske ja maitsev ning ükski toiduaine koduköögis ei läheks raisku.

Kutsusid nädalavahetuseks külalised või on ees ootamas suuremat sorti sünnipäevapidu? Nüüd aga mõtled, kui palju toitu peaks nende võõrustamiseks varuma? Kas tead, kui palju üks naiste- või meesterahvas keskeltläbi sööb? Vaata häid vihjeid ja nippe videost: