Inimesed

Sisekujundaja Kristiina Luts: mitmevärvilisus on aasta 2020 üks märksõnu! (2)

Dagmar Reinolt, 15. jaanuar 2020 16:28
Kristiina LutsFoto: erakogu
Kristiina Luts toimetab juba aastast 2017 sisearhitektuuri radadel ning peitub ka Sisustuslusti blogi taga. Tema idee on pakkuda nullist võimalust kodu sisustada ja luua ruume ning sisekujunduses peituvaid lahendusi. Uuel aastakümnel ei rõhu tema sõnul sisekujundus enam mingile kindlale stiilile. 

Millised on sel aastal sisearhitektuuri uusimad trendid?

Millised detailid ja värvid tulevad 20ndatel interjööri?

Kindlasti hakkame interjöörides rohkem nägema klassikalist sinist, mis on ka Pantone värviinstituudi 2020. aasta värv. Seda täiendavad pastelsed roosad ja rahulikud kollased ning oranžid toonid, samuti tuhmroheline. Tegelikult võib küllalt vabalt kombineerida ka enamikku teisi värve, kuna mitmevärvilisus on samuti üks 2020. aasta olulisemaid märksõnu.

Detailidest on jätkuvalt moes naturaalsed materjalid (puit, klaas, kivi), suured mustrid, arhitektuursed vormid (näiteks sambad ja kaared) ja väikesed säravad aktsendid (kuldsed metalldetailid, peeglid jms).

Millest sa trendidest hoolimata omanäoliste interjööride loomisel iialgi ei loobu?

Lähtun põhimõttest, et kombineerida võib kõike, ent asjad peavad olema omavahel tasakaalus ja ka värviproportsioonid paigas. Seetõttu vaatan alati, et sisekujunduses oleksid esindatud nii ümarad kui kandilised vormid, värvide vahel esineks mõningane kontrast ja, kui võimalik, lisan alati väikseid musti detaile, mis on imelised sisekujunduse tervikuks sidumisel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee