Üritused

Jaanuari lõpul jõuab Tallinna üks maailma suurimaid monumentaalseid valgusinstallatsioone 

Dagmar Reinolt, 13. jaanuar 2020 14:24
Anne Katrine Senstadi instalatsioonFoto: Kai keskus
Tallinnas saab peagi näha monumentaalset valgusinstallatsiooni tuntud Norra kunstnikult Anne Katrine Senstadilt.

Senstadi spetsiaalselt Kai näitusesaali jaoks loodud valgusskulptuur kutsub vaataja kogema heli ja valguse sügavalt ruumitaju muutvat mõju. Kunstnik eelistab oma loomingus kasutada neoonvalgust, mis on LED-valgusega võrreldes unikaalselt helendav ning vaataja aistinguid mõjutav. Üks suurimaid siseruumi jaoks loodud teoseid Senstadi senises praktikas on üheaegselt monument ja maatriks – ulatuslik valgusväli, mida saab kogeda sellesse sisenedes. Endise allveelaevatehase kompleksi kuulunud 6-meetrise kaarja laega ruum on täidetud kõrgel lainepikkusel kiirgusega, mis tekitab inimese silmas valgusaistingu. 

Norrast pärit, ent New Yorkis resideeruv Anne Katrine Senstad on õppinud Parsonsi disainikoolis ja The New Schoolis New Yorgis. Tema praktika keskendub inimese tajudele seoses valguse, heli ja värviga. Senstadi teoseid on näidatud üle maailma,  näiteks 55., 56. ja 57. Veneetsia biennaali raames, Brügge Kunsti- ja Arhitektuuritriennaalil, Pompidou keskuses Pariisis, Haus Der Kultur Der Weltis Berliinis, He Xiangningi kunstimuuseumis Shenzenis, Beiruti Kunstikeskuses ja Kanada Loodusmuuseumis. Tema teosed on Metropolitani ja Whitney muuseumi kogudes.

Näitus kestab jaanuarist aprillini, pakkudes intensiivset sära talve ja varakevade valgusvaestesse kuudesse. Valgusinstallatsiooni saadavad nii kohalike kui rahvusvaheliste heliloojate erinevad heliteosed.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee