Millised toiduained võiksid sul kodus olla, et kriisiolukorras vähemalt nädal aega kodust lahkumata hakkama saada?Foto: rileyroscoe / Pixabay
Coop, Fitlap, Nipiraamat 16. jaanuar 2020 11:30
Toidu raiskamine on ülemaailmne probleem, mis muutub päev-päevalt aktuaalsemaks ka Eestis. Näiteks viskab Eesti keskmine perekond aastas ära umbes 120 euro väärtuses toitu, lastega pere isegi 200 euro eest. Kokku raiskavad Eesti pered aastas 63 miljoni euro väärtuses toitu. Üsna hirmuäratavad numbrid, eks?

Me armastame toitu ja võtame seda üsna iseenesestmõistetavana. Elame ühiskonnas, kus toit on igal pool meie ümber ja seda raisates või ära visates ei teki tunnet, et see otsa saab. Tegelikkuses see nii ei ole, sest toitu ära visates raiskame ka muid olulisi ressursse: maad, vett, energiat ning tööjõudu. 

Tegelikult on meil kõigil võimalik midagi ära teha, et ära visatava toidu kogust oluliselt vähendada. Coopi, Fitlapi ja Nipiraamatu koostöös on valminud videosari, kus jagame nippe, et koju ostetud toit püsiks kauem värske ja maitsev ning et ükski toiduaine koduköögis ei läheks raisku.

Millised toiduained võiksid sul kodus olemas olla, et kriisiolukorras vähemalt nädal aega kodust lahkumata hakkama saada? Oluline on jälgida ka seda, et kriisivaru sisaldaks toite, mida sinu pere ka muidu igapäevaselt tarbib, sest nii saad aeguma hakkavad toiduained ära kasutada ning kriisivarusse uued soetada. Vaata rohkem nippe videost: