Foto: Pixabay
Kodu ja Aed
20. märts 2021, 06:06

7 asja, mida pead teadma koroonaviiruse leviku kohta oma kodus (5)

Selleks, et tagada puhas siseõhk kodudes, saab igaüks ise palju ära teha. Kõige lihtsamaks võtteks on regulaarne tubade õhutamine, kuid oluline on ka toimiv ventilatsioon.

1. Viirus ei levi ventilatsiooni kaudu töökorras ventilatsioonisüsteemides.

2. Tuulutamine on väga oluline ja vajalik, seda ka kortermajade trepikojas.

3. Vanades, loomuliku ventilatsiooniga hoonetes viivad väljatõmbelõõrid võimaliku viiruse koos väljatõmbeõhuga korterist välja. Loomuliku ventilatsiooni puhul on vajalik akende kaudu tuulutamine. Ventilatsiooniavasid ei tohi sulgeda, sest ventilatsiooni vähenemine tekitab olukorra, kus viirus püsib siseõhus kauem.

4. Kui naabri valesti paigaldatud pliidikubu puhub teise korterisse toidulõhna, tuleb sellest teada anda oma korteriühistule ning maja hoolduse ja korrashoiu eest vastutavale isikule. Vajadusel on võimalik teibiga sulgeda lõõri ventilatsioonirest, kust õhk sisse puhub.

5. Nakkusohu tingimustes on vaja tagada hea ventilatsioon trepikodades, avades selleks aknaid. Liftide kasutamist on soovitatav vältida.

6. Terviklikult renoveeritud ja uuemad korterelamud on varustatud mehaaniliste ventilatsioonisüsteemidega. Nii väljatõmbeventilatsiooni kui ka soojustagastusega sissepuhke- ja väljatõmbeventilatsiooni süsteemides liigub õhk alati õiget pidi ja puhas siseõhk on tagatud.

7. Ka uuemates hoonetes on soovitav tõhustada ventilatsiooni akna kaudu tuulutusega.

Allikas: Tarbijakaitse- ja tehnilise järelvalve amet