Remont ja Ehitus

Lugu ilmus Õhtulehe lisas Kodu ja ehitus

Kuidas valida igasse ruumi sobiv põrand? 

Kristjan Arras, Õhtuleht, 29. aprill 2020, 13:45
Foto: Pexels

Põrandat ei hakka naljalt keegi iga aasta-paari tagant uue vastu vahetama, seepärast peaks põrandamaterjale hoolikalt valima, et igasse ruumi saaks just see, mis sinna kõige paremini sobib ja ka ajale vastu peab.

Puitpõrand Puitpõrand on siinmail paljude kodukujundajate eelistus number üks: talla all mõnusalt soe, sobib ühtviisi nii klassikalisse maamajja kui ka modernsesse interjööri. Ehkki võimalusi on teisigi, viimistletakse puitpõrand, olgu see massiivne laud või parkett, enamasti õli, vaha või lakiga. Lakitud põrandat on ehk mõnevõrra lihtsam hooldada, aga õlitatud põranda austajate hinnangul ei mõju see nii sooja ja naturaalsena kui õlitatud ja/või vahatatud põrand.

Tasub arvestada, et lehtpuidust põrand on tunduvalt tugevam ja vastupidavam kui okaspuidust põrand, ka muudab viimane aja jooksul tooni ning muutub kollakaks. Kui tahetakse säilitada okaspuidu esialgset heledat välimust, tuleks puitu enne lakkimist/õlitamist töödelda spetsiaalse pleegitava vahendiga, mis tumenemise ja kollakaks tõmbumise ära hoiab.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee